پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلینظارت هوشمند در جاده های خراسان رضوی ارتقاء یافت

تاریخ انتشار: 1397/11/24

​مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: حدود 300 دستگاه تجهیزات هوشمند حمل و نقل در جاده های این استان طی سه سال گذشته نصب شده است.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی، ابراهیم نصری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 120 سامانه ثبت تخلف سرعت، 124 دستگاه تردد شمار ، 12 تابلوی پیام متغیر ، یک دستگاه ترافیک نما، دو دستگاه باسکول حین حرکت و بیش از 40 دستگاه دوربین نظارتی در جاده های استان نصب شده است.
وی اظهار داشت: به جز دوربین های نظارتی که از سال 1388 کار نصب آنها در استان آغاز شده بخش عمده سامانه ها در جاده های استان از سه سال گذشته راه اندازی شده است.
نصری گفت: هم اکنون 36 سامانه ثبت تخلف سرعت در جاده مشهد ـ نیشابور ـ سبزوار از نظر ساختار ، کیفیت دوربین و نوع ارتباط با مرکز در حال ارتقا می باشند به گونه ای که این تجهیزات پس از ارتقا می توانند علاوه بر ثبت سرعت لحظه ای و متوسط وسیله نقلیه ، شمارش تردد و پلاک خوانی در محورها را نیز انجام دهند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی به طرح آزمایشی کنترل هوشمند بارنامه ناوگان حمل و نقل سنگین در سه استان کشور اشاره کرد و افزود: هم اکنون اجرایی شدن کنترل هوشمند بارنامه ها از طریق دوربین ها و تجهیزات هوشمند نظارتی در جاده های استان در حال انجام است.
وی اظهار داشت: امسال سامانه جی.پی.اس (موقعیت یاب) بر روی 611 دستگاه از خودرو های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای نصب شده و می توان به راحتی نحوه انجام ماموریتها توسط این ناوگان را رصد نمود.
خراسان رضوی 20 هزار و 575 کیلومتر راه دارد که 6 هزار و 422 کیلومتر آن بین شهری و 14 هزار و 152 کیلومتر راه روستایی است.مشخصات:
نظرات: *