پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیایمن سازی بیش از 2 کیلومتر از راههای شهرستان گناباد با نصب 519 شاخه گاردریل

تاریخ انتشار: 1397/12/11

​سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان گناباد از نصب 519 شاخه گاردریل به جهت ایمن سازی راههای این شهرستان با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و 400 میلیون ريال خبر داد. 
به گزارش روابط عمومي اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، یونس ارشادی در تشریح اقدامات و عملکرد ایمنی این اداره در سال جاری گفت: ایمنی در تردد وسایل نقلیه یکی از اصولی ترین مبانی در مهندسی ترافیک و برنامه ریزی حمل و نقل است و باتوجه به رشد وسایل نقلیه، توجه به ایمنی جاده ها نیز رو به افزایش است.
ارشادی در مورد اجراي این عملیات گفت: عملیات نصب 519 شاخه گاردریل در 8 مقطع به طول 2076 متر در راههای حوزه استحفاظی شهرستان گناباد، با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و 400 میلیون ريال اجراگرديده است.
وی ضمن اشاره به نصب گاردریل در حریم راه با هدف افزایش ایمنی، کاهش تلفات و خسارات ناشی از تصادفات گفت: گاردریل ها جهت عدم خروج ناگهانی از جاده ها یا سقوط در پرتگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
ارشادی افزود: در سال گذشته کلیه سر سپري گاردریل های راههای شهرستان گناباد با سرسپری های جاذب انرژی تعویض، جايگزين و ایمن سازی گردیدند ، که اين مهم نقش بسزایی در ایمن سازی و حفظ جان مسافران داشته و در مواقع برخورد، از جداشدن قطعات گاردریل و یا فرو رفتن در وسیله نقلیه جلوگیری می شود.
وی عنوان نمود: در سال جاری نقاط حادثه خیز و مستعد حادثه در راههای مواصلاتی شناسایی شده و علاوه بر عملیات راهداری مستمر، انجام بیش از 8 کیلومتر شیب شیروانی یک به شش در محور گناباد ـ بجستان، 519 شاخه گاردریل با متعلقات مربوطه در جهت ایمن سازی محورها نيز نصب گردید.   مشخصات:
نظرات: *