پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مدیر پایانه مرزی سرخس خبر داد:


بازدیدهاي ميداني مسئولين به جهت رفع محدودیت پذیرش و تردد ناوگان ترانزیت از پایانه مرزی سرخس

تاریخ انتشار: 1397/12/16

​مدیر پایانه مرزی سرخس از بازديد مقامات عالي رتبه استانی و کشوری در سه ماهه آخر سال 97 با هدف شناسايي و رصد مشكلات در مرز بين المللي و جاده اي سرخس وهمچنين رايزني هاي وزارت امورخارجه براي افتتاح پل جديد بتني مرزی خبر داد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي خراسان رضوي، مجتبي سرگل زائي علي آباد در حاشیه تشریح عملکرد سه ماهه فصل زمستان در این پایانه مرزی، درباره بازدید مقام عالی استان از این پایانه گفت: مهندس رزم حسيني استاندار خراسان رضوي در بازدیدی كه با همراهي قائم مقام توليت آستان قدس رضوي و سردار جانثار فرمانده مرزباني استان خراسان رضوي انجام شد، ضمن بيان موانع و مشكلات موجود از سوي طرف تركمني براي رانندگان ترانزيت و حمل و نقل بين المللي، دستور پيگيري و حل و فصل موضوع از طريق وزارت امور خارجه را صادر نمودند.
وی در ادامه گفت: بازدید آقای رجائي سركنسولگري ايران در شهر مرو ترکمنستان و حجت الاسلام و المسلمين بختياري امام جمعه و حجت السلام و المسلمين بتوئي ریيس اداره تبليغات شهرستان سرخس نیز یکی دیگر از بازدیدهای انجام شده از پایانه مرزی به دلیل رفع محدوديت پذيرش تردد ناوگان ترانزیت از سوي مقامات تركمنستاني و رفع مشكلات رانندگان ايراني بوده است.
سرگل زائی در ارتباط با دیگر اقدامات انجام شده این پایانه مرزي افزود: يكي از اقدامات پايانه مرزي سرخس در بهمن ماه سال جاری شركت در نمايشگاه دستاوردهاي 40 ساله نظام مقدس جمهوري اسلامي در ايام شكوهمند دهه فجر انقلاب اسلامي بود که هدف آن نیز آشنايي عمومي به ويژه جوانان با سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي و آگاهي بخشي اقشار مردم از اقدامات و عملكرد پايانه مرزي سرخس از سال 1370 تا 1397 با بيش از50 طرح و پروژه در امور فرهنگي و عمراني و با هزينه ای بيش از 200 ميليارد تومان بوده است.
سرگل زائي علي آباد ادامه داد: در سه ماهه آخر سال97 یک دوره آموزشي زندگي به سبك اسلامي در مسجد شهدا مدافع حرم این پایانه با حضور بيش از 50 نفر شركت كننده شامل رانندگان و نمايندگان شركت هاي حمل و نقل بين المللي، پرسنل نهاد رياست جمهوري،گذرنامه، گمرك و پايانه مرزي برگزار گرديد.
سرگل زائي علي آباد افزود: ازجمله مهمترين اقدامات عمراني اين پايانه مرزي در 11 ماهه سال97 ساخت پل جديد بتني سرخس، بهسازي سالن مسافري، محوطه سازي و بهسازي مسجد با اعتباري  بالغ بر 180 ميليارد ريال بوده است.
پايانه مرزي سرخس ششمين مرز فعال ترانزيتي كشور مي باشد كه به عنوان دروازه ورودي به كشورهاي آسياي ميانه و حوزه(CIS)  علي رغم محدوديت ايجاد شده بالغ بر 34 هزار تردد ناوگان ترانزيتي و تعداد12  هزار نفرمسافر با تابعیت ایرانی و خارجی طي 11 ماهه نخست سال97 در آن ثبت شده است.مشخصات:
نظرات: *