پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مدیر پایانه مرزی دوغارون خبر داد؛


در ایام پایانی سال 1397 تردد در پایانه مرزی دوغارون افزایش یافته است.

تاریخ انتشار: 1397/12/18

​مدیر پایانه مرزی دوغارون با اشاره به نزدیک شدن به ایام نوروز گفت: تردد و فعالیت در این پایانه مرزی بیش از سایر مرزهای زمینی استان خراسان رضوی افزایش یافته است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، نوائی درباره ظرفیت ها و پتانسیل های پایانه مرزی دوغارون گفت: پایانه مرزی دوغارون یکی از پر تردد ترین مرزهای کشور در حوزه کالا و مسافر می باشد که در حال حاضر این پایانه رتبه اول کشور در زمینه جا به جایی مسافر با وسایل نقلیه عمومی و رتبه سوم در صادرات را کسب نموده است.
وی در ارتباط با آمار تردد سه ماهه چهارم سال جاری در این پایان مرزی گفت: در بخش ترانزیت خروجی بیش از سه هزار و سیصد دستگاه کامیون73476 تن کالا و در بخش صادرات بیش از پنج هزار و هشتصد دستگاه کامیون  145855تن کالا و همچنین در بخش ترانزیت ورودی 414 دستگاه کامیون 9903 تن کالا و در بخش واردات 95 دستگاه کامیون 1803 تن کالا را جا به جا کرده اند.
وی در بخش مسافری نیز گفت: 150 هزار نفر از کشور خارج و 160 هزار نفر نیز وارد شده اند.
وی با توجه به بارش برف و باران زمستانی در این پایانه مرزی افزود: به دلیل اینکه این پایانه در مسیر روان آبها می باشد و پایین تر از بقیه نقاط شهرستان قرار گرفته هر ساله با مشکل آبگرفتگی و کندی یا توقف تردد ناوگان به دلیل سیل مواجه بوده ایم که نیازمند رفع مشکلات از طرف مقامات کشور افغانستان می باشد.
وی در مورد چشم انداز این پایانه گفت: لازم است با مشارکت سایر سازمانهای مستقر در مرز دوغارون تمهیدات لازم برای ساخت پل و جاده عبوری در نقطه صفر انجام شود و با ساخت سالن مسافری و امکانات ویژه که در طرح جامع پایانه مرزی دوغارون تعیین گردیده، می توان ترانزیت، صادرات و واردات و در نهایت رونق منطقه حاصل شود.مشخصات:
نظرات: *