پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان رشتخوار مطرح کرد:


22 هزار مترمکعب اصلاح شیب شیروانی و 150 كيلومتر خط كشي در راه هاي شهرستان رشتخوار انجام شده است.

تاریخ انتشار: 1397/12/18

​رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان رشتخوار به بيان گزارشي از مجموع اقدامات و فعاليتهاي اين اداره در زمستان 97 پرداخت.
 به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضـوي، سيد احمد نظام ضمن اشاره به اولويت هاي حوزه حمل و نقل و راهداري در ارتقاء سلامت و ایمنی تردد، گفت : شهرستان رشتخوار با قرارگرفتن در مسير حمل و نقل سنگ آهن خواف به استان هاي اصفهان و بند ر عباس و كار خانه فولاد نيشابور و مسير ترانزيت به پايانه مرزي تايباد، نقش به سزايي در اقتصاد كشور و صنعت حمل و نقل دارد که همین امر اهمیت توجه به ایمنی و نگهداری راههای این شهرستان را افزایش می دهد. 
 نظام بخشی از اقدامات انجام شده در حوزه نگهداری راهها اينگونه تشريح كرد و افزود: 4 كيلومتر عملیات آسفالت تراشي و روكش آسفالت گرم و 300 تن آسفالت سرد در محور رشتخوار ـ تربت حيدريه و محور جنگل توسط این اداره انجام شده است.
وي در ارتباط با عملیات ایمنی در راههای روستایی گفت: به جهت رفع نقاط حادثه خيز يك پل دهانه 2 متري با همكاري خيرین برروي یک مورد آبنما در محور جنگل احداث و مورد بهره برداري قرار گرفت.
سید احمد نظام صیانت و ایمنی حریم راهها را مهم بر شمرد و در تشریح اقدامات گفت: بيش از 22 هزار متر مكعب مصالح رودخانه اي مرغوب به جهت اصلاح شيب شيروانی در 8 كيلومتر از حریم محورهای این شهرستان به جهت افزايش ايمني تردد وسايل نقليه حمل و اجرا گرديده است.
رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای رشتخوار در ادامه گفت: با توجه به نزديك شدن به ايام نوروز و افزایش ایمنی سفر هاي نوروزي حدود 150 كيلومتر از راه هاي مواصلاتی خط كشي گرديد.
وی همچنين در مورد ايمن سازي يك مورد مدرسه حاشیه راه گفت: اجراي شير لرزاننده، نصب سرعت گير پلاستيكي، كف نوشته برروي آسفالت و نصب علايم هشدار دهنده توسط راهداران این اداره انجام شده که موجب افزایش ايمنی عبور و مرور دانش آموزان در محورهای مواصلاتی گرديده است.
در پايان سيد احمد نظام عدم انسداد محورهای این شهرستان را در بارش های زمستانی از مهمترین اهداف راهداری زمستانی خواند و افزود: 50 هزار مترمكعب برفروبی و مصرف250 تن شن و نمک در عملیات راهداری زمستانی، ناشی از تلاش شبانه روزی راهداران این شهرستان در بازگشایی محورها بوده است.مشخصات:
نظرات: *