پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیسیل 394 میلیارد ریال به راههای خراسان رضوی خسارت زد

تاریخ انتشار: 1398/01/26

​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون سیلاب در استان 394 میلیارد ریال به راهها و بناهای فنی آن خسارت وارد کرده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، ابراهیم نصری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت که با موضوع سیل و بارندگیهای شدید در استان مواجه بوده ایم نیروهای اداره کل راهداری با 327 دستگاه انواع ماشین آلات این اداره و 510 نفر نیرو به همراه 171 دستگاه ماشین آلات بخش خصوصی در طول راههای استان مشغول به فعالیت بوده اند که این فعالیتها همچنان ادامه دارد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی درخصوص آخرین وضعیت سیل خراسان رضوی نیز گفت: پس از بروز سیلاب اخیر در استان به ویژه شهرستان کلات بلافاصله با هماهنگیهای صورت گرفته جلسه شورای هماهنگی برگزار و کار با ارسال تجهیزات و امکانات آغاز شد تا راههای فرعی و روستایی بسته شده باز و تردد در آنها برقرار شود.
نصری افزود: در آخرین گزارش به دست آمده از اقدامات همکاران راهدار، راههای فرعی تربت جام – سمیع آباد در حوزه شهرستان تربت جام، کلات – درگز در حوزه کلات و چاپشلو – کلات در حوزه درگز باز گشایی شده و تردد در آنها در جریان است.
وی ادامه داد: همچنین بارشهای دو روز گذشته موجب انسداد 29 راه روستایی شد که هشت مورد آن بازگشایی شده است و پس از فروکش کردن سیلابها بقیه محورها با تلاش راهداران بازگشایی خواهد شد.
بر اساس اخطار اداره کل هواشناسی خراسان رضوی ایجاد رواناب، وقوع آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیلها در بیشتر مناطق استان از اوایل وقت روز یکشنبه 25 تا عصر سه شنبه 27 فروردین ماه جاری محتمل است.
خراسان رضوی 20 هزار و 575 کیلومتر راه دارد که شش هزار و 423 کیلومتر آن بین شهری و 14 هزار و 152 کیلومتر راه روستایی است.مشخصات:
نظرات: *