پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

در اولین جلسه شورای مدیران راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی بیان شد:


در اعتبارات امسال صرفاً حفاظت راه مطرح است

تاریخ انتشار: 1398/03/05

​مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی در اولین جلسه شورای مدیران راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی که در سالن همایش این اداره کل برگزار شد، ضمن رضایت از عملکرد راهداران خراسان رضوی در نوروز 98 و سال گذشته، برتمرکز مدیریت هزینه های سال جاری در نگهداری و حفاظت از راهها تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی ابراهیم نصری در این جلسه، ضمن تقدیر از زحمات راهداران در بارش های بهاری گفت: با توجه به میزان بارندگی بالای در سطح کشور و استان خراسان رضوی و وجدان کاری پرسنل و نیروی انسانی توانستیم به عنوان یاری رسان و امدادگران جاده ای فعالیتمان را در سیلاب های سال جاری به نحو احسن و مثبت به نمایش درآوریم.
نصری ضمن اشاره به مدیریت مشکلات موجود در حوزه حمل و نقل تاکید کرد و گفت: استان خراسان رضوی در حمل و نقل کالا رتبه چهارم، در مسافر رتبه اول و در صادرات و ترانزیت نیز جایگاه سوم کشور را دارا می باشد و با توجه به محدودیت منابع مالی، بایستی با هم اندیشی و اولویت بندی امور و زمان را مدیریت نمود.
وی ضمن اشاره به وجود 20 هزار و 600 کیلومتر راه مواصلاتی بین شهری در خراسان رضوی و وضعیت فرسودگی راهها افزود: با افزایش هزینه های نگهداری راه، مطالعه و اجرای صحیح قوانین، مقررات و آیین نامه ها و مدیریت هزینه ها می تواند نقشه راهمان باشد تا بتوانیم در حفاظت از شریان های حیاتی علیرغم وجود کمبودها سربلند عبور کنیم.
علیرضا خجسته معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی نیز در این جلسه، ضمن انتقاد از وجود دست انداز در جاده های استان، گفت: علیرغم وجود مشکلات اعتباری بایستی تمامی چاله های موجود در سطح راه با مدیریت صحیح پر شده و از قیرهای تحویلی و تخصیص یافته به نحو مفید استفاده گردد.
وی ادامه داد: جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز، کنترل و نظارت بر ابنیه فنی با وجود سیلاب، و همچنین تنقیه و پاکسازی پل و جاده ها از وظایف مورد انتظار شهرستان های تابعه است.
جواد وحدتی فرد معاون حمل و نقل جاده ای خرسان رضوی نیز ضمن اشاره به تلاش و ایجاد تعادل در حوزه حمل و نقل استانی گفت: در حال حاضر عرضه و تقاضا در حمل و نقل کالا بالاست و برای جلوگیری از بروز مشکلات، نیازمند بالانس و تعادل توسط ادارات تابعه شهرستانی می باشد.
وی تصریح کرد: تعامل با بخش خصوصی و صنف حمل و نقل، رصد کردن کرایه ها، همکاری با پلیس راه به جهت پر رنگ کردن نقش نظارتی بر شرکت های حمل و نقل می تواند راهگشای مشکلات این حوزه باشد.
سلطانی معاون دادستان استان خراسان رضوی که مهمان این جلسه بود، از کمک مدیریتی و امنیتی استان جهت حل مشکلات حوزه حمل و نقل گفت: خوشبختانه با یاری نیروهای متخصص و متعهد در حوزه حمل و نقل در سال گذشته کمتر دچار مشکل شدیم.
وی افزود: ما در حوزه تأمین مواد خام بیشترین کمک را در حمل و نقل کشور انجام داده ایم و بایستی تلاش کرد تا زیر ساختهای اساسی تأمین مایحتاج عمومی مردم حفظ شود.
سلطانی همچنین پیشنهاد داد: توصیه می شود جهت رانندگان و شرکتهای حمل و نقل دوره های آموزشی تأمین شود و با ایجاد تعاملات بین انجمن های صنفی، مشکلات و احقاق حقوق رانندگان که اساس مشکلات حمل و نقل است مرتفع گردد.مشخصات:
نظرات: *