پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

عملکرد سه ماهه اول سال 98 اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي رشتخوار


112 کیلومتر خط کشی در راههای شهرستان رشتخوار با اعتباری بالغ بر 4هزار و 480 ميليون ریال انجام گرفت

تاریخ انتشار: 1398/03/08

​رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان رشتخوار به بيان گزارشي از مجموع اقدامات و فعاليتهاي اين اداره در سه ماهه اول سال 98 پرداخت .
 به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضـوي، سيد احمد نظام  ضمن اشاره به اولويت هاي حوزه حمل و نقل و راهداري در ارتقاء سلامت و ایمنی تردد، گفت : شهرستان رشتخوار با قرارگرفتن در مسير حمل و نقل سنگ آهن خواف به استان هاي اصفهان و بند ر عباس و مسير ترانزيت  به پايانه مرزي تايباد محل عبور وسايل نقليه سنگين ونقش به سزايي در اقتصاد كشور و صنعت حمل و نقل برخوردار مي باشد.
وي اقدامات انجام شده در محور رشتخوار ـ تربت حيدريه را اينگونه تشريح كرد و افزود: جهت تردد ايمن در محور رشتخوار ـ تربت حيدريه  نقاط از محور كه حريم محور تا سطح آسفالت داراي اختلاف سطح  بوده با اجرای اجراي شيب شیروانی و 18 هزار متر مکعب عملیات خاکبرداری ايمني تردد وسايل نقليه افزایش یافته است.
وي ضمن اشاره به اينكه محور جنگل در این شهرستان راه بين شهري مي باشد ولي هنوز مشخصات راه روستايي را دارد، گفت: از ابتداي سال جاري 3500 مترمربع لكه گيري و 35 كيلومتر از محور فوق خط كشي و 250 عدد تابلو هشدار دهنده لازم در محور نصب گرديده است.  
وی ادامه داد: در محور تربت حيدريه ـ رشتخوار ـ خواف 13 مورد از تقاطع هاي داراي حادثه با نصب سرعت گير استاندارد سينوسي با 220 تن آسفالت گرم اصلاح وايمن سازي گرديد و همچنین يك مورد تقاطع با احداث172 مترمربع جزيره ايمن سازي و روشنایی آن با دهیاری روستا در حال پیگیری می باشد. 
نظام همچنين گفت: 112 كيلومتر از راه هاي حوزه استحفاظي  اين شهرستان در سه ماهه اول سال جاری با هزینه ای بالغ بر4 هزار و 480 ميليون ریال خط کشی شدند.
وی در پايان به خسارت ناشي از سيل به ابينه فني اشاره کرد و گفت: هزار و پانصد ميليون ريال هزینه خسارت سیلاب به راهها و ابنیه فنی در سال جاری بوده كه عمده  این خسارات مربوط به ابنیه فنی روستاهای سعادت آباد واكبر آباد مي باشد كه نياز به تعريض دهانه پل با باكس دهانه 2 متري با اعتباری بالغ بر هزار و صد ميليون ريال دارد.مشخصات:
نظرات: *