پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیاعلام آمادگی سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای و آستان قدس در زمینه همکاری مشترک برای تسهیل زیارت

تاریخ انتشار: 1398/05/09

در دیدار مدیر روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با مدیر کل ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی، دو طرف بر همکاری مشترک برای تسهیل زیارت امام رضا(ع) تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، مشاور رئیس  و مدیر روابط عمومی سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای کشور که به مشهد سفر کرده است، امروز سه شنبه در دیدار با مدیر کل ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی اظهار کرد: به دلیل وجود مضجع نورانی امام رضا (ع) در شهر مقدس مشهد، این شهر یکی از مقاصد با اهمیت سفر در کشور است و تنها حدود 20 میلیون تردد در سال در مسیر جاده ای خراسان شمالی به خراسان رضوی انجام می شود که عدد بزرگی است.
منصور فخاران افزود: برای همکاری های مشترک با آستان قدس رضوی آمادگی داریم و یکی از زمینه های این همکاری ها، حوزه اطلاع رسانی است.
وی با اشاره به این که 60 درصد تصادفات در 30 کیلومتری مقصد اتفاق می افتد، ادامه داد: با هم افزایی بیشتر میان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و آستان قدس رضوی باید مسیرهای منتهی به مشهد را برای زائران آقا علی بن موسی الرضا(ع) کاملا ایمن سازیم.
مدیر روابط عمومی سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای کشور تصریح کرد: این سازمان آمادگی اجرای برنامه های مشترک با آستان قدس برای خدمت رسانی بیشتر به زائران ثمن الائمه (ع) را دارد.
وی همچنین با اشاره به تولید نرم افزاری برای پیش بینی میزان تردد در جاده های مختلف کشور، افزود: با استفاده از این نرم افزار می توان بر اساس داده ها و مدل ها، از دو هفته قبل حجم ترافیک در جاده های کشور را پیش بینی و برای برنامه ریزی مناسب سفر به مردم اعلام کرد.
مدیر کل ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی نیز در این دیدار گفت: آستان قدس رضوی از هر اتفاقی برای تسهیل زیارت حضرت رضا(ع) حمایت می کند.
مهدی رضوی کیا افزود: بیشترین حجم زائران در ایام نوروز و شهریورماه است و با وجود مشکلات اقتصادی، حجم زائران سال به سال افزایش می یابد.
وی ادامه داد: در حال حاضر 21 مجتمع خدمات رفاهی بین راهی با نام مبارک امام رضا(ع) و متعلق به آستان قدس رضوی در جاده های اصلی منتهی به مشهد مقدس به زائران خدمات رسانی می کند و قرار است با هدف تسهیل زیارت این رقم به 40 مجتمع در مسیرهای مختلف افزایش یابد.
مدیر کل ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی تاکید کرد: آماده همکاری با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای خدمات رسانی به زائران هستیم.​


مشخصات:
نظرات: *