پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیآغاز طرح لکه گیری هندسی در محورهای مواصلاتی نیشابور

تاریخ انتشار: 1398/05/16

رییس اداره راهداری وحمل و نقل جاده ای شهرستان  نیشابور خبر داد :  عملیات لکه گیری هندسی در محورهای مواصلاتی نیشابور  با اعلام نیاز سنجی و مناسب نبودن  برخی از راه های این شهرستان  آغاز شد .

 به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای خراسان رضوی  ، مجید مفیدی فر رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان نیشابور در راستای تأمین ایمنی در تردد وتسهیل ترافیک در محور های جاده ای شهرستان گفت : با توجه به اینکه حوزه راههای همسنگ شهرستان نیشابور پس از مشهد طولانی ترین طول راهها را بین شهرستانهای خراسان رضوی دارا می باشد ، همین امر باعث شده که خرابی رویه راهها در این شهرستان بیشتر بوده  و نیاز به لکه گیری مداوم داشته باشد . از همین رو ، طرح ترمیم و لکه گیری هندسی با آسفالت گرم  در بخشی از محورهای مواصلاتی این شهرستان اجرا و مورد بهره برداری قرار گرفت .

  مفیدی فر در تکمیل خبر فوق اضافه کرد : با توجه  به اضمحلال لایه آسفالتی قطعاتی از محورکمربندی نیشابور- مشهد از کیلومتر 650+4 تاکیلومتر 250+12 که بیشترین خرابی در سطح حوزه استحفاظی شهرستان را دارا بوده و در بخش اول  طرح لکه گیری به صورت هندسی در دستور کار قرار گرفت و بقیه محور های مورد نیاز نیز به ترتیب اولویت در دستور کار قرار دارد.

       وی : تکمیل این پروژه را در بازه زمانی بیست  روزکاری عنوان کرد وگفت : با عنایت به تقریبی بودن زمان  طرحهای راهداری به سبب متغیر بودن شرایط جوی  ، وضعیت ترافیکی و تولید آسفالت  در  طرح لکه گیری هندسی با آسفالت گرم ، طی بازه زمانی 20 روز کاری از اول خرداد ماه تا پایان تیر ماه در محورکمربندی نیشابور - مشهد عملیاتی و به بهره برداری رسید .

 رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان نیشابور میزان تناژآسفالت اجرای طرح فوق الذکر را افزون بر 440 تن با اعتباری بالغ بر 1200میلیون ریال برآورد کرد وخاطر نشان ساخت : آسفالت مورد نیاز  این پروژه به صورت گرم و با خودروی فلاسک ، ذخیره ،  به محل حمل و با تلاش بی وقفه راهداران  مورد استفاده قرار گرفته است .

 مفیدی فر گفت : جهت اجرا این طرح با تشکیل یک اکیپ لکه گیری کامل و بکار گیری 15 نفر نیروی راهدار و 8 دستگاه ماشین آلات سبک وسنگین با تمام تجهیزات راهداری اعم از تابلوهای احتیاط ، باتومی ها ، چراغهای خطر ، علائم هشدار دهنده و پرچم دار  با هدف کاهش سرعت وسایل نقلیه و عبور ترافیک بدون حادثه در محل ، تا  اتمام  این پروژه ، به کارگیری و استفاده شده است .

وی در پایان ابراز امید واری کرد با تأمین اعتبارات  لازم از طریق استان شاهد اجرای کامل لکه گیری هندسی در بقیه نقاط راههای مواصلاتی شهرستان بوده و با همت شبانه روزی راهداران پرتلاش در جهت ارتقاء ایمنی ، شاهد کاهش سوانح چشمگیر جاده ای باشیم .​مشخصات:
نظرات: *