پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیتمامی ورودهای تربت حیدریه ایمن سازی می شود.

تاریخ انتشار: 1398/06/13

  به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای خراسان رضوی شیرمحمدیان رییس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان تربت حیدریه طی گفتگویی اظهارداشت :  در حال حاضر با پیگیریهای انجام شده ورودی تربت حیدریه از سمت مشهد مقدس و خروجي بسمت گناباد با قرارداد 140 میلیارد ریالی از محل اعتبارات ملی در دو لاین جدا کننده به پیمانکار سپرده شده و تا پایان  سالجاری به بهره برداری خواهد رسید. 

     وی در خصوص اضمحلال رویه آسفالت محورکمربندی تربت حیدریه  به سمت گناباد نیز گفت حسب اطلاع واصله اخیرا شرکت ساخت و توسعه راههای شمال شرق قراردادی بالغ بر 33 میلیارد تومان با شرکت راهسازی طوس مسیر منعقد و عملیات اجرایی ایمن سازی و مرمت رویه آسفالت آن آغاز خواهد شد .

 رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای  تربت حیدریه گفت : خروجی تربت حیدریه به سمت شهرستان رشتخوار نیز  با قرارداد منعقد شده با شرکت ایمدرو در آینده نزدیک عملیات باند دو آن آغاز خواهد شد و اضافه کرد عمليات اجراي باند دوم تربت حیدریه به سمت شهرستان زاوه  نیز در سفر وزیر محترم راه و شهرسازی  به تربت حیدریه کلنگ زنی و در حال اجراء می باشد .

  شیرمحمدیان گفت:  یکی ديگر از مشکلات اصلی راهداری تربت حیدریه  در خروجی شهرستان به سمت شهرستان  نیشابور و شهرستان فریمانمی باشدکه با استفاده از توان نيروهاي راهداري شهرستان و با استفاده از قیرهای امولسیون تحويلي استان  بصورت امانی در تابستان امسال مسیرهای فوق احیاء و در حال حاضر از یک مسیر ایمن جهت تردد شهروندان برخوردار است .

   وی در خصوص سایر فعالیتهای انجام شده در حوزه راهداری با اشاره به اینکه نگهداری راهها  بعنوان یک فعالیت مستمر و جاری و پیشگیرانه و با نگاه  پدافند غیرعامل در سرلوحه کارمان بوده است اظهار داشت: در فصل کاری سالجاری موفق شدیم با استفاده از قیرهای امولسیون که بعنوان یک فعالیت پیشگرانه در جلوگیری از خرابی زود رس در رویه راهها تاثیر بسزایی دارد . اکثر محورهای اصلی و فرعی شهرستان تربت حیدریه را در قالب عملیات  سیلکت و فوگ سیل مرمت و بازیابی کنیم .

   رئیس راهداری تربت حیدریه با بیان اینکه  همزمان با نگهداری تابستانی از عملیات پیشگیرانه زمستانی غافل نشده ایم گفت: در هر محور که اکیپ راهداري مرمت رویه راه مستقر بود عملیات تنقیه  پلها ، شیب های شیروانی و احداث دریواسیون  بنا به مقتضیات و ضرورت انجام شد.

  شیرمحمدیان با اشاره روند رو به کاهش سوانح جاده ای راهداری تربت حیدریه از اول سالجاری به  فعالیتهای انجام شده در حوزه  ایمن سازی محورهای مواصلاتی راهداری تربت حیدریه پرداخت و گفت :  رفع نقاط حادثه خیز  ، افزایش گشت های راهداری ، تعامل و همفکری با پلیس راه منطقه در شناسایی نقاط پرحادثه ، اجرای گشتهای تلفیقی با پلیس راه  منجر به کاهش 100 درصدی تلفات جاده ای در ایام نوروز و موفق به کسب رتبه اول در سه ماهه اول سالجاری و کسب رتبه دوم استان در چهارماهه سالجاری شدیم​ .

   وی با بیان اینکه در کنار عملیات راهداری توجه ویژه ای به موضوع حمل و نقل کالا و مسافر و رسیدگی به مشکلات این صنف 

زحمتکش  داشته ایم ،گفت تاکنون بالغ بر 7000 حلقه لاستيك سنگين و نیمه سنگین درسايز هاي مختلف بين ناوگان  فعال در حمل و 

نقل كالاو مسافر شهرستان توزيع گرديده و همواره پاسخگوي مشکلات ناوگان حمل و نقل شهرستان بوده ایم .

   رئیس راهداری تربت حیدریه گفت : با توجه به کاهش اعتبارات در بخش  نگهداری راهها و ابنیه فنی  و همچنین عدم تحویل به موقع  قیر  ام سی  در فصل کاری و به میزان مورد نیاز جهت  لکه گیری احتمالی و مرمت فوریتی راههای شهرستان،  انجام کارها با مشکل مواجه می شودکه این مهم انشالله با همدلی نیروهای با انگیزه و زحمتکش در راهداری تربت حیدریه مرتفع خواهدگردید​


مشخصات:
نظرات: *