پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیدوره ی آموزشی ارتقاء ایمنی موتور سواران، وانت بارها و ماشین آلات کشاورزی در شهرستان نیشابور برگزار شد.

تاریخ انتشار: 1397/10/20

​رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان نیشابور از برگزاری چند دوره آموزشی رانندگان موتور سوار، وانت بار و ماشین آلات کشاورزی در این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی، مجید مفیدی فر در حاشیه برگزاری سومین دوره طرح ارتقاء ایمنی موتورسیکلت سواران نیشابور گفت: هدف از برگزاری این دوره ها،کاهش سوانح منجر به فوت و جرح، و ارتقاء ایمنی در ترافیک، جهت سه گروه موتور سیکلت سواران، وانت بارها و ماشین آلات کشاورزی در شهرستان نیشابور می باشد.
وی با بیان این مطلب افزود: شهرستان نیشابور با دارا بودن بیش از 4 هزار کیلومتر راه همسنگ شهری و روستایی جزء پر حاشیه ترین راههای مواصلاتی استان خراسان رضوی می باشد که با هماهنگی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان نیشابور، پلیس راه و پلیس راهور شهرستان، نسبت به برگزاری 3 دوره آموزشی ارتقاء ایمنی  در 9 ماهه سال جاری اقدام نموده ایم.
مفیدی فر افزود: سه عامل انسان، وسیله نقلیه و جاده در بروز سوانح جاده ای دخیل هستند که بنابر آمار سهم عامل انسان در سطح شهرستان نیشابور و استان تا 70% می باشد و لزوم توجه هر چه بیشتر به مقوله آموزش، ارتقاء و تجهیز کاربران وسایل نقلیه به تجهیزات ایمنی را می طلبد.
رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان نیشابور در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم با توزیع لوازم آشکار سازی جهت وانت بارها و ماشین آلات کشاورزی اعم از شبرنگ خطر، جلیقه فسفری ایمنی و همچنین توزیع کلاه ایمنی جهت راکبین موتور سیکلت سوار، شاهد کاهش خسارات منج به فوت و جرح در شهرستان نیشابور باشیم .مشخصات:
نظرات: *